Jak czyścić pędzle do makijażu?

Pędzle do makijażu należą do podstawowego wyposażenia każdej kobiety, która lubi robić make-up. Wiele kosmetyczek uważa, że żadne puszki, gąbeczki i aplikatory nie mogą się z nimi równać. Ale skoro są takie ważne i mają bezpośredni kontakt z naszą skórą, warto o nie zadbać. I to nie tylko ze względu na nie same, ale przede wszystkim w trosce o swoją skórę. Zastanawiasz się jak często czyścić pędzle do makijażu i jak to robić? Oto kilka podpowiedzi.

Jak często czyścić pędzle do makijażu?

Niektóre pędzle należy myć częściej, inne można czyścić rzadziej. Wszystko zależy od tego jak często i do czego ich używamy. I tak na przykład pędzle do cieni do powiek należy myć co 2-3 dni, a ten do eyelinera tuż po użyciu. Wszystko w trosce o oczy. Pędzle przeznaczone do podkładu, pudru, bronzera i różu powinnyśmy myć przynajmniej raz w tygodniu, jeśli codziennie wykonujemy makijaż. Jeśli wykonujemy go tylko „od święta”, ważne jest, aby nieużywane pędzle nie leżały luzem i nie zbierały na sobie kurzu i innych zanieczyszczeń. Znajdź dla nich specjalne pudełko lub etui.

Jak czyścić pędzle do makijażu?

Istnieją dwie techniki czyszczenia. Pierwsza to czyszczenie powierzchniowe. Do jego wykonania potrzebne są chusteczki higieniczne i specjalny preparat do dezynfekcji pędzli (można go ewentualnie zastąpić chusteczkami nawilżanymi dla dzieci). Chusteczkę spryskujemy preparatem i pocieramy o nią pędzlem. Czynność powtarzamy tak długo, aż chusteczka będzie czysta. Druga technika to czyszczenie głębokie. Do miseczki/kubka nalewamy ciepłej, ale nie gorącej, wody. Na rękę nakładamy odrobinę delikatnego szamponu (lub żelu do higieny intymnej). Zanurzamy pędzel w wodzie, tak, aby nie moczyć trzonka. Następnie „głaszczemy” pędzel dłonią, ruchem od góry w dół, ale nie zataczamy kół. Kiedy pędzel będzie czysty, wkładamy go do miseczki i delikatnie płuczemy, zataczając w niej koła jak podczas mieszania herbaty. Kiedy woda będzie brudna, wkładamy włosie pod bieżącą i chłodną wodę. Spłukujemy do czysta. Odciskamy i odsączamy resztki wody papierowym ręcznikiem. Tutaj należy pamiętać, aby zawsze „kąpać” pędzle włosiem w dół, i tak samo pozostawiać pędzle do całkowitego wysuszenia. Pamiętajmy, aby nie ulegać pokusie suszenia suszarką. Mycie puszków i pędzli najlepiej wykonywać wieczorem, aby miały całą noc na wyschnięcie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *