Czy taniec leczy?

Wszystko wskazuje na to, że warto uczyć się tańca nie tylko po to, by dobrze zaprezentować się na imprezach czy weselu, ale też dla naszego zdrowia. Dla tych, których nic nie jest w stanie przekonać do biegania, siłowni albo pływalni, a potrzebują trochę ruchu, stworzone są szkoły tańca.

Zamiast recepty

Nie od dziś wiadomo, że ruch, szczególnie ten taneczny, powoduje wydzielanie się w naszym organizmie hormonu szczęścia – endorfiny. Ludzie tańczą niemal od zawsze – już w pierwotnych plemionach stanowił istotny element wśród społeczności. Tańcząc dbamy nie tylko o nasze ciało, ale też duszę. Ruch zwiększa integrację wewnętrzną człowieka.  Poznajemy siebie i swoje ciało, nasze ograniczenia i możliwości. „Ciało jest fizycznym aspektem osobowości, a ruch czyni tę osobowość widzialną” Mary Starks Whitehouse, prekursorka terapii tańcem nie miała co do tego wątpliwości, czyniąc z tańca metodę terapeutyczną.

Taniec jest receptą na dobre samopoczucie, zdrowie, motywuje do działania i zwiększa naszą odporność. Stanowi bardzo skuteczną broń w walce z chorobami, szczególnie cywilizacyjnymi. Dodatkowo zapewnia utratę zbędnych kalorii w trakcie treningu, dbając o naszą sylwetkę i dodając pewności siebie. Możemy tańczyć nie tylko w domu czy na imprezach. Liczne szkoły tańca kuszą ofertą zajęć i zróżnicowanym poziomem zaawansowania. MOżemy wybrać typowo taneczne rodzaje jak salsa czy hip-hop, ale też zajęcia o charakterze sportowym – fitness, zumbę i wiele innych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *