Czy każda dziewczyna może zostać stewardessą?

Wiele małych dziewczynek marzy o tym, aby gdy dorosną zostać piękną, elegancką stewardessą, która zwiedzi cały świat, jednocześnie zarabiając na życie. Myśląc stewardessa praca jaka nam się kojarzy, może przypominać spełnienie marzeń, jednak trzeba pamiętać o tym, jak duże niebezpieczeństwo ze sobą niesie. Nieustanne przebywanie w powietrzu, w puszcze, która poruszą się z prędkością kilkuset kilometrów na godzinę, kilkanaście tysięcy nad ziemią, z całą pewnością nie należy do najbezpieczniejszych zawodów.

Jak zostać stewardessą?

Wbrew pozorom, dostanie się na to stanowisko nie jest proste, i trzeba spełnić szereg wymagań oraz ukończyć wiele szkoleń, aby w ogóle być branym pod uwagę. Oczywiście każda linia lotnicza ma swoje indywidualne kryteria, według których wybiera kandydatki na to stanowisko, jednak bardzo często są one skoncentrowane na wyglądzie zewnętrznym. I tak, idealna stewardessa musi być nie tylko atrakcyjna wizualnie, ale też musi posiadać odpowiedni wzrost, uzębienie oraz nie może mieć nadwagi.

Zwraca się uwagę na to, czy kandydatka na stewardessę ma wadę wzroku – okulary są zabronione – czy nie ma problemów z kręgosłupem. Oprócz tego, ważne jest czy potrafi pływać, oraz czy jest w dobrej formie fizycznej. Niezwykle ważnym aspektem jest również jej znajomość języka obcego. Najpopularniejszy jest oczywiście język angielski, jednak z całą pewnością stewardessa powinna znać również inne języki obce, takie jak hiszpański, włoski, czy niemiecki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *