Czemu kobiety nie dbają o swoje zdrowie?

Moda wpływa na kobiety nie od dzisiaj. Podczas gdy panowie częściej wierni są klasyce – panie bacznie śledzą to, co jest trendy. Niestety, często ma to konsekwencje zdrowotne. Na celowniku są torebki damskie, które…ważą zbyt dużo. Wiele kobiet dzień w dzień nosi torebki, do których lepiej nie zaglądać. Gdy już się to zrobić, można się przerazić – wiele przedmiotów tam nieopacznie wrzuconych nie jest bowiem potrzebnych, panie noszą więc kilogramy na marne.

Torebki damskie i damska bielizna

Nie tylko torebki damskie mogą być szkodliwe na zdrowia. Niekorzystnie wpływa także obcisła bielizna typu stringi, które zazwyczaj wykonane są ze sztucznych tkanin, które nie pozwalają na wentylację powietrza. Takie majtki plus obcisłe stringi powodują, że ucisk w kroczu jest zbyt duży. Obtarcia i choroby narządów kobiecych to wbrew pozorom częsta konsekwencja noszenia zbyt obcisłej bielizny i ubrań. Tym paniom, które noszą wyłącznie bardzo skąpe majtki, warto przypomnieć, iż grawitacja działa i na pośladki – jeżeli nie są podtrzymywane przez klasyczne majtki. Podobnie dyskusyjne są buty na obcasie, które mogą deformować stopę i powodować bolesne haluksy. Noszenie ich raz na jakiś czas nie będzie miało przykrych konsekwencji, ale ubieranie ich codziennie może doprowadzić do bólów nóg i kręgosłupa.

Moda contra zdrowie?

Kobiety nie powinny wpadać w panikę, ale sprawdzić co kryją ich torebki damskie, które ukrywają zazwyczaj zbędne skarby. Warto podchodzić do mody z przymrużeniem oka – zdrowie jest bowiem ważniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *