Choroby oczu-Jaskra

Z wiekiem nasz organizm jest podatny na różne choroby. Łączy się to także ze schorzeniami oczu. Choroby typu jaskra zwykle rozwijają się latami i nie zawsze dają nam niepokojące objawy. Jest to jednak groźna choroba, której zmiany mogą przynieść skutek tragiczny często nie odwracalny. Należy, więc gdy czujemy, że wzrok nam się pogarsza, czyli słabnie ostrość widzenia udać się do specjalisty w celu przeprowadzenia odpowiedniego badania.
Jaskra jest chorobą, która uszkadza nerw wzrokowy,składający się z wiązki włókien nerwowych. W oku krąży tzw.ciecz wodnista, która poprzez naturalne procesy jest odprowadzana kanalikami,dzięki czemu ciśnienie w oku jest prawidłowe. Jeśli taki proces jest zaburzony, ulega uszkodzeniu nerw wzrokowy. Oko jest narządem, który w naszym codziennym funkcjonowaniu jest niezbędne. Troska o zdrowe oczy jest naturalną potrzeba każdego człowieka.

Czynniki ryzyka :
-miażdżyca
-wysoki poziom cholesterolu
-któtkowzroczność
Leczenie:
Wizyta u lekarza wiąże się z badaniem i przepisaniem kropli do oczu.
Należy również unikać stresu, który powoduje wzrost ciśnienia śródgałkowego.
Należy kontrolować regularnie dno oka.
Znaną najprostszą  metodą jest podanie choremu środków moczopędnych, które wyeliminują zbyt dużą ilość płynów w organizmie.  W ten sposób płyn wodnisty znajdujący się w oku jest w ilości śladowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *