6 rzeczy, które pozwolą Ci być szczęśliwym w związku

Niezależnie od tego, czy jesteś w związku od kilku tygodni, czy może Wasz “staż” wynosi kilka lat – powinniście dbać o swoją relację. Dowiedz się, jak być szczęśliwym w związku!

Wspólne hobby

Związek nie powinien być przeszkodą w samorozwoju, a raczej wspomagać nas w tym procesie. Wspólne hobby dodatkowo bardzo Was zbliży oraz sprawi, że nie będzie rozmawiać jedynie o obowiązkach domowych.

Szczerość w każdej sytuacji

Bez tego nie da się stworzyć satysfakcjonującego związku. Jeżeli zależy Wam na sobie, przyjmijcie zasadę, że niczego ważnego przed sobą nie ukrywacie.

Rozpieszczanie siebie nawzajem

Dbanie o siebie, przygotowywanie niespodzianek dla drugiej osoby oraz wspólne wyjścia pomagają zapobiegać rutynie w związku, która może być dla niego zabójcza! Co najmniej raz w miesiącu udajcie się więc na wspólną wycieczkę lub romantyczną kolację. Jeśli w Waszym życiu pojawi się dziecko, co jakiś czas “wyślijcie je” do dziadków, by móc się sobą nacieszyć!

Rodzina w “bezpiecznej” odległości

Wasi rodzice czy rodzeństwo to bardzo ważne osoby w Waszym życiu. Jednak, jeżeli traktujecie swój związek poważnie, to czeka Was zadanie “wyznaczenia granic”. Rodzice nie powinni decydować o Waszym życiu, a pierwszą osobą, do której zwracasz się po pomoc czy radę, powinien być Twój partner. W przeciwnym razie może dojść do rywalizacji między “teściami” a partnerem!

Myślenie o przyszłości

Szczęśliwe pary na ogół myślą o tym, że spędzą razem resztę życia – i tego właśnie Wam życzymy! Jednak, aby przyszłość była świetlana, należy ją zaplanować – zastanówcie się, gdzie za kilka lat chcecie mieszkać, czy chcecie mieć dzieci, co zrobicie, gdy któreś z Was zachoruje… Już same rozmowy tego rodzaju potrafią bardzo zbliżyć do siebie ludzi!

Czas tylko dla siebie

Zakochani uwielbiają spędzać czas razem – to zupełnie naturalne. Jednak psycholodzy mówią o tym, że co jakiś czas… warto od siebie odpocząć. W końcu tęsknota wzmaga żar miłości!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *