5 rzeczy, które sprawią, że Twoje mieszkanie będzie bardziej przytulne

Twoje mieszkanie to Twoje królestwo, dlatego tak ważne jest, abyś czuł się w nim po prostu dobrze. Jeśli masz wrażenie, że wieje w nim chłodem i zastanawiasz się jak ocieplić wnętrze, mamy dla Ciebie kilka wskazówek. One pomogą Ci osiągnąć ten efekt i to bez wielkich inwestycji.

Jak urządzić przytulne mieszkanie?

Kwestia przytulności wnętrza wbrew pozorom nie jest związana jedynie z samym wyposażeniem. Najważniejszą kategorią jest tutaj wygoda. Zastanów się, czy każdy z elementów (meble, akcesoria, gadżety) zwiększają Twój komfort podczas codziennych czynności, a meble wypoczynkowe spełniają zawartą w nazwie rolę. I tak na przykład, kiedy wybierasz fotel, postaraj się wyobrazić siebie w nim – w Twoim mieszkaniu, podczas czytania książki lub oglądania filmu. Jeśli nie udaje się tego dokonać, prawdopodobnie problemem nie jest Twój brak wyobraźni, ale niedostosowanie fotela do Twoich potrzeb.

Kolejnym sposobem jest poleganie na zmyśle dotyku. Jednym ze sprawdzonych sposobów na podniesie stopnia przytulności jest zmiana materiałów. Postaw na te, których lubisz dotykać: porowate drewno lub lakierowane powierzchnie, grube tkaniny a może zwiewne szyfony? W przypadku dużych przestrzeni śmiało możesz wykorzystać wiele materiałów jednocześnie. To  pozwoli zminimalizować poczucie pustki i zapewni wymarzoną przytulność.

Nie ma nic odkrywczego w tym, że kolory mają ogromny wpływ na nastrój, emocje, a nawet samopoczucie fizyczne. Dlatego też wykorzystaj ciepłe kolory. I tak na przykład wykorzystanie brązowego, pomarańczowego lub czerwonego sprawi, że wnętrze będzie bardziej zwarte, a w konsekwencji bardziej przytulne.

Nie zapominajmy także o roli oświetlenia. Wystarczy tylko kilka punktów światła w odpowiednim miejscu, aby pokój wydał się przytulniejszy. Jeśli chcemy wizualnie zmniejszyć pokój, wykorzystajmy kilka mniejszych lampek z żarówkami o ciepłej barwie światła.

 

A na koniec rada względem dodatków: otaczaj się rzeczami, które naprawdę lubisz, nawet jeśli wydaje Ci się, że nie pasują do ogólnej aranżacji wnętrza. W końcu mieszkanie jest dla Ciebie, a nie dla innych czy samego bycia „trendy”.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *