3 sposoby na to, by pić więcej wody

Czy wiesz, że Twoje ciało składa się w co najmniej 60% z wody? Jej niedostateczne dostarczanie do organizmu prowadzi do odwodnienia, którego początkowym objawem jest ogólne złe samopoczucie (osłabienie, bóle głowy, problemy z koncentracją, rozdrażnienie), a pierwszym sygnałem jest pragnienie. Dlatego nie czekaj, aż poczujesz, że chce Ci się pić. Dowiedz się, jak poprawnie pić wodę i zacznij dbać o ten nawyk w trzech prostych krokach.

Przyjmuje się, że dzienne zapotrzebowanie dla zdrowego dorosłego człowieka wynosi między 2 a 4% masy jego ciała (dla przykładu: waga 70 kg = 1,4 do 2,8 litra wody/dzień). Ponieważ organizm dzieci zawiera więcej wody, dlatego też powinny przyjmować płyny w ilości nawet 10-15% masy swojego ciała. Dla efektywnego nawodnienia, należy przyjmować płyny w małych, ale częstych porcjach – najlepiej jest pić po kilka łyków co 15-30 minut. Jak zacząć?

 

Szklanka wody na „dzień dobry”

Wypicie szklanki wody tuż po przebudzeniu to najprostszy sposób na dobry start w nowy dzień. W ten sposób uzupełniasz braki po nocnym wypoczynku, pobudzasz swój metabolizm i przygotowujesz układ pokarmowy na przyjęcie pierwszego posiłku.

 

Aplikacja

Nawyk wypijania szklanki wody rano wydaje się dość prosty do wprowadzenia w życie. Jednak picie wody w ciągu dnia, przysparza więcej problemów. Zwykle po prostu o tym zapominamy. Aby tego uniknąć wystarczy, że w swoim telefonie zainstalujesz jedną ze specjalnych aplikacji do kontrolowania picia wody.

 

Nadaj wodzie smak

Jeśli nie masz problemów z pamiętaniem o wodzie, ale z jej smakiem, a raczej jego brakiem, na to też jest sposób. Zamiast kupować smakowe wody, w których obok sztucznych dodatków można znaleźć cukier i inne substancje słodzące, lepiej samodzielnie przygotować taką wodę. Wystarczy, że do butelki wody mineralnej dodasz nieco świeżego soku z cytryny, limonki lub listki mięty czy szczyptę imbiru.

 

Gotowa do działania? Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *